Biegamy i wspieramy – podsumowanie startu w Tczewie

W XXV Biegu Ulicznym Sambora, który odbył się 7 listopada br. w Tczewie, wzięła udział liczna reprezentacja PRESS GLASS. W ramach akcji „Biegamy i wspieramy” dystans 10 km przebiegło w sumie 40 osób. Za każdą z nich przekazaliśmy określoną kwotę na cel charytatywny. Uczestnicy akcji podjęli decyzję, że wsparcie trafi do Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

Startujący „wybiegali” łącznie kwotę 2730 zł. Zgodnie z założeniami akcji, środki te – zależne od liczby pracowników, którzy ukończyli bieg – przekazaliśmy na wskazany przez uczestników cel dobroczynny. Wybrany został Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie, czyli lokalny ośrodek zajmujący się dziećmi i młodzieżą upośledzoną umysłowo.

W głównym biegu wystartowało nieco ponad 400 osób. Oznacza to, że drużyna PRESS GLASS stanowiła aż ok. 10 proc. ogółu startujących. Zwyciężył Marek Kowalski, a wśród naszych biegaczy najwyższe miejsce zajął Jacek Piętak (73. pozycja).

„Liczba biegnących okazała się wyższa niż w dwóch poprzednich biegach. Uformowała się już grupa zaangażowanych pracowników, chcących biegać dla zdrowia oraz dla wsparcia szczytnej działalności. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznych startach reprezentacja PRESS GLASS będzie co najmniej tak samo liczna, a może i jeszcze większa” – mówi Gerard Plaze, jeden ze współorganizatorów akcji.

Akcję „Biegamy i wspieramy” rozpoczęliśmy już ponad pół roku temu. Inauguracyjnym biegiem był zorganizowany w kwietniu 2015 r. 7. Bieg Częstochowski. W następnych miesiącach nasza drużyna startowała też w biegach w Radomsku oraz Tychach. Coroczny start w Częstochowie to centralny punkt akcji. Towarzyszą mu dodatkowe biegi w miastach albo okolicach, gdzie zlokalizowane są poszczególne zakłady PRESS GLASS.